
Unikko & Kivet Pink asjett, 4 stk
Et lekent møte mellom form og mønster – dette settet fra Marimekko består av fire små keramiske asjetter som kombinerer to av merkets mest kjente design: de organiske linjene i Unikko-blomsten og de grafiske sirklene i Kivet-mønsteret. Et fargerikt og funksjonelt innslag til både servering og interiør.
To mønstre – én designarv
Unikko-mønsteret ble designet av Maija Isola i 1964, og har siden blitt et symbol på kreativ frihet og nytenkende form. Den stiliserte blomsten ble skapt i en tid da blomstermønstre var sjeldne i Marimekkos kolleksjoner – noe Isola valgte å utfordre. Kivet-mønsterets sirkulære form, inspirert av steiner i det finske landskapet, gir en grafisk ro som kontrasterer Unikkos frie blomsterformer.
Asjettene er laget av 100 % hvitt steintøy og glassert i fire ulike farger: rosa, mørkegrønn, pære og oransjerød. Med en diameter på 9 cm og vekt på 400 gram er de små, men solide. Vi anbefaler håndvask for å bevare glans og form. Settet leveres i en elegant gaveeske med Marimekko-logo – en perfekt gave til designelskeren.
Små tallerkener med stor visuell effekt
Enten de brukes til servering, borddekking eller som små dekorobjekter, tilfører disse asjettene en leken og raffinert touch til hjemmet. Et designsett som begeistrer både visuelt og praktisk.

