
Kockums Jernverk Sitruspresse i tre, rund modell
Denne runde sitruspressen fra Kockums Jernverk er et funksjonelt og brukervennlig redskap som gjør det enkelt å presse saften ut av sitroner, lime og andre sitrusfrukter. Det avrundede hodet gir godt grep i fruktkjøttet og sørger for effektiv pressing med minimalt avfall.
Pressen er laget i Tyskland av ubehandlet europeisk bøk og har et tidløst design som ligger godt i hånden. Den passer like godt til matlaging som til drinker og er et naturlig innslag i både kjøkken og hjemmebar.
Hver presse har sin egen karakter, takket være naturlige variasjoner i treets struktur. For å bevare kvaliteten bør redskapet vaskes for hånd og tørkes umiddelbart etter bruk. Unngå bløtlegging. Smør gjerne inn treverket med litt matolje med jevne mellomrom for å holde det pent og slitesterkt.
Et stilrent og effektivt redskap for alle som setter pris på ferskpresset sitrussaft – hver dag.
Mer informasjon om Kockums Jernverk Sitruspresse i tre, rund modell
- Merke: Kockums jernverk
- Kategori: Sitruspresser
- Artikkelnummer69357
- Leverandørens artikkelnummer: TCIPR-090
- Tåler oppvaskmaskin: Nei
- Farge: Tre
- Materiale: Bøk
- Bredde:4 cm
- Høyde:4 cm
- Lengde:14.5 cm

