




Saftkoker, 8 liter
Lag din egen saft med bær og frukt fra hagen din med saftkokeren fra DAY. Modellen er en moderne og videreutviklet utgave av den klassiske Tutti-Frutti saftkoker, som man ofte kan finne på bestemors kjøkken. Saftkokeren fås i to størrelser: en liten på 5 liter med en diameter på 22 cm og en høyde på 33 cm, en stor på 8 liter med en diameter på 26 cm og en høyde på 34 cm.
Saftkokeren fra DAY er laget av rustfritt stål, glass, metall og silikon og den er utstyrt med en silikonslange samt metallklips. Saftkokeren er inndelt i 3 lag og har også et glasslokk med dampehull. Dessuten tåler saftkokeren oppvaskmaskin og er kompatibel med alle komfyrtyper, inkludert induksjon.
Mer informasjon om Saftkoker, 8 liter
Arlene
ein månad sidan
Førstegangsbruker av slikt utstyr. Det gikk veldig bra med de små eplene fra hagen, som ble nydelig saft. Jeg savnet en bruksanvisning, så YouTube ble redningen.
Øivind
to månader sidan
Marianne
to månader sidan
Saftdelen rommer litt i minste laget i forhold til bærvolumet som er 8 liter. Man må være forberedt da det lett kan renne over til vann-delen, noe som er synd. Ellers en lett og smidig modell.
Finn Erik
to månader sidan
Meget fornøyd,helt opp til forventningene.
Gun
tre månader sidan
Tor
tre månader sidan
Fungerer akkurat som den skal, har ikke noe å utsette på kvaliteten. Rustfri, så den tåler oppvaskmaskin.
Lena
tre månader sidan
Sofia
fire månader sidan
Veldig fornøyd. Kokte saft av alle ripsene fra fryseren (5 liter) og det ble veldig bra! Lett å bruke.
Ragnhild
fem månader sidan
Lars-Olof
seks månader sidan
Har brukt den, og den fungerer utmerket. Den har også blitt best i test 2025 av BTG.





