

Skrellekniv 20 cm
Når presisjon er avgjørende, er en skrellekniv uunnværlig. Damascus By Hâws skrellekniv kombinerer skarphet og balanse i et elegant design som gjør alt fra skrelling til finere utkutting enklere og mer behagelig. Bladet er smidd av 67 lag damaskusstål, kjent både for sin styrke og det karakteristiske bølgemønsteret som gjør hver kniv unik. Med en hardhet på 59–60 HRC holder eggen seg skarp langt lenger enn vanlige kjøkkenkniver.
Kniven er utstyrt med et ergonomisk håndtak i G10-kompositt – et robust og slitesterkt materiale som gir godt grep og komfort, selv ved lengre tids bruk. Den kompakte størrelsen gjør skrellekniven ideell for oppgaver som krever presisjon, enten du skreller frukt, renser grønnsaker eller skjærer små detaljer.
Denne kniven kombinerer funksjonalitet med estetisk uttrykk, og er like mye et pålitelig arbeidsredskap som et smykke på kjøkkenet. Den leveres i en elegant, svart gaveeske – perfekt også som gave til den matglade.
Mer informasjon om Skrellekniv 20 cm
- Merke: Hâws
- Serie: Damascus
- Kategori: Skrellekniver
- Artikkelnummer77081
- Leverandørens artikkelnummer: 30-DHB014
- Tåler oppvaskmaskin: Nei
- Farge: Sølv & sort
- Knivlengde: 20 cm.
- Materiale: 67 lag damaskusstål
- Bredde:6 cm
- Høyde:3.1 cm
- Lengde:29 cm


